31.juli - 2. august 2014

Program


 

Torsdag 31. juli

Tid

Program

Sted

10.30

Festivalområdet åpner

 

14.00

Åpningsseremoni, med tale fra Riksantikvar Jørn Holme

Hovedscene

14.30

Sjørøvershow for barn

Solsiden

14.30

Foredrag, Eli Strand Redningsselskapet

Bedehuset

16.30

Shantykoret

Stranden

16.00

Trubadur

Intimscenen

16.00

Sjørøvershow for barn

Solsiden

16.00

S1 Sverige. Speedtest verdens raskeste trebåt

Dampskips

16.30

Foredrag, Historien om signalstasjonene, Carl Wilhelm Nilsen

Bedehuset

17.00

Aleksanders Ark, barneshow

Torget

17.30

Trubadur

Torget

18.30

Aftersail

Risør Hotell

19.00

Utstillerene lukker

 

19.30

Talentkonserten Risør

Hovedscene

20.00

Lommelyktsafari for barn

Risør Akvarium

21.30

Konsert med bandet Hetjen  (Thea Green Lundberg)

Hovedscene

22.00

Konsert med Lars Andreas Aspesæther

Hovedscene

23.00

Konsert Johanna Demker

Strandgata

 

 

Fredag 1. August

Tid

Program

Sted

10.00

Festivalområdet åpner

 

12.00

Foredrag Eli Strand Redningsselskapet

Bedehuset

12.00

Omvisning i båthuset til K. Christensens & Co

Moen

13.00

Sjørøvershow for barn

Solsiden

13.00

Regatta Meterbåter

Dampskips

14.00

Båtshow med Espen Thoresen

Torget

14.30

Foredrag Historien om Risør II, Carl W Nilsen

Bedehuset

15.00

S1 Sverige, Speedtest verdens raskeste trebåt

Dampskips

15.00

Sjørøvershow for barn

Solsiden

16.00

Regatta entypebåter, 5,5mR go 12,5 kvm

Damskips

16.00

Kaivandring

 

16.30

Foredrag, Med robåt til Færøyene, v. Olav Lie Gundersen

Bedehuset

17.00

Aleksanders Ark, barneshow

Torget

17.30

Trim Rig and a Doxy, Shantyer

Torget

18.30

Aftersail

Risør Hotell

19.00

Englekoret

Stranden

19.00

Utstillerene lukker

 

21.15

Konsert Kickback Circus med Englekoret

Hovedscene

22.00

Konsert Truls

Hovedscene

23.00

Konsert Stian Føyen

Strandgata

23.30

Nattfilm “ Heart of lightness”

Hovedscene

 

 

Lørdag 2. August

Tid

Program

Sted

10.00

Festivalområdet åpner

 

12.00

Kaivandring

 

12.00

Foredrag, Med robåt til Færøyene, v. Olav Lie Gundersen

Bedehuset

12.00

Omvisning i båthuset til K. Christensens & Co

Moen

13.00

Sjørøvershow for barn

Solsiden

13.00

Regatta Skøyter med VET og andre trebåter.

Damskips

14.00

Stein Ørnhøi, - et dramatisk foredrag om 1814 m. Kanonjolla

Risør II

14.30

Foredrag om sjekter, v. Lars Solberg

Bedehuset

15.00

S1 Sverige. Speedtest, verdens raskeste trebåt

Dampskips

15.00

Sjørøvershow for barn

Solsiden

15.45

Risør II 100 år, jubileumsfeiring

Torget

16.00

Regatta Entype,  5,5mR og 12,5 kvm

Torget

16.00

Båtshow med Espen Thoresen

Torget

16.30

Foredrag om båtbyggerfaget , v. Jan Vardøen

Bedehuset

17.00

Hybelkaninene, barneshow

Torget

18.30

Aftersail

Hotellet

19.00

Trim Rig and a Doxy, shantyer

Stranden

19.00

Utstillerene lukker

 

20.00

Prisutdeling

Hovedscene

20.30

Vi går ombord med Erik Bye. Visetolkninger

Hovedscene

22.00

Konsert Halvdan Sivertsen m. band

Hovescene

23.30

Fyrverkeri